poniedziałek, 13 lipca 2009

DYSK Z CERKIEWNĄ MUZYKĄ W NAGRANIU LUBELSKICH SEMINARZYSTÓW


Greckokatolickie Seminarium w Lublinie oddaje do rąk słuchaczy świeży dysk z cerkiewnymi śpiewami zatytułowany „Neprochodymaja wrata”. Czternaście utworów wykonuje Chór seminarzystów greckokatolickich z Lublina BOHOSŁOW. Chórem dyryguje Orest Michalik. Nagranie zostało zrealizowane 30.03.2009 r. w Bazylice św. Stanisława oo. Dominikanów w Lublinie przez o. Juliana M. Śmierciaka ze Studia „fanfara”. Projekt graficzny wydawnictwa, do którego wykorzystano zdjęcia Pawła Dobrzańskiego, wykonał Tomasz Gajewski Sudio „fanfara”.

Dysk zawiera czternaście utworów muzyki cerkiewnej. Są to w większości części Boskiej Liturgii św. Jana Chryzostoma, ale również elementy Weczirni i Jutrzni, oraz inne śpiewy, w mistrzowskim wykonaniu seminaryjnego chóru.

Spis utworów dysku Neprochodymaja Wrata:

1. Pred swjatoju Twojeju,
2. Litania pokoju,
3. Hagios,
4. Pieśń Cherubinów,
5. Anafora,
6. Irmos święta Spotkania Pańskiego,
7. Litania błagalna,
8. Pod Twoją obronę,
9. Pieśń Cherubinów,
10. Sonce pozna,
11. Hospody wozwach,
12. Tropariony niedzielnej jutrzni,
13. Christos anesti,
14. Neprochodymaja wrata.

Nagranie jest tym cenniejsze, że znaczna część członków chóru, włącznie z dyrygentem Orestem Michalikiem, zakończyła w tym roku studia seminaryjne. Gratulujemy wydania tak pięknego dysku i spodziewamy się, że będzie on dostępny nie tylko w Lubelskim Seminarium, ale także we wszystkich greckokatolickich parafiach w Polsce.

Brak komentarzy: