środa, 20 października 2010

Владика Йосиф (Мілян): Наша Церква не дозволяє священикам балотуватись до державних органів влади усіх рівнів


Про це під час прес-конференції у Києві повідомив Владика Йосиф (Мілян), Єпископ-помічник Київської архиєпархії УГКЦ. При цьому він пригадав присутнім, що відповідне рішення щодо цього питання було прийнято Синодом ще у 2004 році. Про можливість участі священиків у виборчому процесі говорить Постанова №7 Двадцять третьої сесії Синоду Єпископів Києво-Галицької Митрополії Української Греко-Католицької Церкви, що відбулась у Яремче, 8-9 червня 2004 року.

«Я можу сказати, чому наші священики не йдуть на вибори, − зазначив Владика Йосиф. – Сьогодні виборчий процесс – це партії. У такому випадку священик стає на бік певної партії. А це може призвести до роз'єднання у парафії».

Водночас, на думку Владики Йосифа, священики не беруть безпосередньо участі у передвиборних акціях, коли супроводжують молитвою певні зібрання, на яких присутні вірні їхньої Церкви: «Відмовляти від того, щоб супроводжувати молитвою, не випадає, бо серед цих людей є християни, а молитися – це одне з головних завдань душпастиря», − сказав Єпископ-помічник Київської архиєпархії.

У прес-конференції «Для чого священнослужителі йдуть на вибори?», що відбулася 19 жовтня в інформаційно-аналітичній агенції «Главком», також взяли участь протоієрей Григорій Коваленко, Голова Синодального Інформаційно-просвітницького відділу Української Православної Церкви у єдності з Московським Патріархатом, та доктор богослов'я, професор Київської богословської академії Української Православної Церкви Київського Патріархату п. Дмитро Степовик.

Департамент інформації УГКЦ

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

Polityka nigdy jeszcze nie wyszła Kościołowi na dobre. Myślę że ludzie też obrzydzą się polityką z ambony i będą szukali cerkwi w której w końcu mówi się o Bogu. Szkoda tylko bo "przepchani" przez Cerkiew Prawosławną kandydaci będą robić "pod górkę" Cerkwi Greckokatolickiej :( bo przecież kościół umiejscowiony na terytorium samorządu na co dzień się z nim styka w sprawach administracyjnych..
"Trwajmy mocni w wierze!!!"