sobota, 23 października 2010

Komentarz do artykułu Kościół, a ochrona życia poczętego.

Poproszono mnie o skomentowanie Artykułu, który znajduje się pod tym linkiem http://czas-dla-siebie.blog.onet.pl/Kosciol-a-ochrona-zycia-poczet,2,ID416018824,n Kościół, a ochrona życia poczętego. Nikt nie ma prawa odmówić pochówku dziecku nienarodzonemu, które zmarło w wyniku poronienia. O ile jestem jeszcze kapłanem z "małym stażem", skonsultowałem tę kwestię z innymi. Odpowiedź była jednoznaczna, pogrzeb ma się odbyć i każdy jeden z moich rozmówców taki pogrzeb by przeprowadził bez najmniejszych wahań. Jeżeli ktoś spotkał się z inną sytuacją to jest mi przykro, że moi współbracia w kapłaństwie czynią inaczej, jak naucza Kościół.

3 komentarze:

czytniki pisze...

Swieta racja, zgadzam sie jak najbardziej.

Anonimowy pisze...

Witam! Zgadzam się w 100% z księdzem Pawłem bo tak każdemu z nas podpowiada sumienie i etyka.. miałem jednak pewne wątpliwości bo przeczytałem gdzieś że do katolickiego pochówku ma prawo każdy ochrzczony?? stąd prośba o komentarz.
Bardzo dziękuje Ks. Pawłowi za szybką reakcję zawsze można na Księdza liczyć miło mi również że w jakikolwiek sposób mogłem współuczestniczyć w tworzeniu treści tego bloga mam nadzieję że Księdzu to nie przeszkadza i będzie Ksiądz zachęcał do tego typu działań innych obserwatorów bloga.

Anonimowy pisze...

Antyklerykalny Onet ciągle jakiś artykuł albo na księżny albo na Kościół i napędzają frekwencję na forum jaki oni mają w tym interes..?!